Dobrodošli v novem domu Gartlc foruma. Stari gartlc.forum.si ni več vzdrževan, zato smo prenesli vsebino in omogočili nadaljevanje na novem naslovu novi.gartlc.si.

Stari uporabniki pri prvem obisku uporabite možnost Pozabljeno geslo. Na email naslov, ki je bil povezan z vašim imenom v starem forumu, boste prejeli povezavo za uspešen vstop v novo okolje. Pošiljatelj bo gartlc@dergan.net. Na ta naslov se lahko tudi obrnete za prijavo težav. Po potrebi preverite svoj nabiralnik za smeti - vsiljeno pošto. (Gmail včasih prejeto pokaže z zamikom, dajte mu malo časa.)

Mini polžki s hiškami

Napiši odgovor

Potrditvena koda
Vtipkaj kodo, ki jo vidiš na sliki. Vse črke so male, ničle ni.
Smeški
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode je vključena
[img] je vključen
[url] je vključen
Smeški so vključeni

Preglej temo
   

Razširi pogled Preglej temo: Mini polžki s hiškami

Napisal/-a Aye-Aye » Če Sep 15, 2016 1:05 pm

Ferdo36, hvala! sem ravno to včeraj naredila, pošpricala z nemom z dodatkom asafoatide. Smrdi prav lepo! Smile

Opazila sem tudi, da so polžki pravzaprav različnih barv. le na sliki zgleda so bili ravno na tistem kupu enaki. Smile

metuljc, koliko časa rabijo do odraslosti?

Napisal/-a ferdo36 » Sr Sep 14, 2016 5:55 pm

Verjetno bi pomagal Neem tonik večkrat zapovrstjo,ker verjetno nočeš kaj močnejšega!Deluje tudi kot repelent!_________________Narava vse povrne!

Napisal/-a brbr » Sr Sep 14, 2016 12:53 pm

Metuljc, sem ga spet biksnila, a ne? V oči mi je padel samo vrtni polž in ti na sliki navadnim polžem niso podobni. Moram reči, da takih lepih polžev na naših vrtovih (kjer sem bila doma in na zdajšnjem vrtu) ni. Zato sem mislila, da to niso vrtni polži.
Ko sem bila otrok, sem polže zbirala in jih imela za domače ljubljenčke - kamorkoli smo šli na izlet, sem domov prinesla kakšnega polžka. In nabolj sem se razveselila, če sem našla kakšnega takega pisančka...._________________naredimo svet lepši

Napisal/-a Aye-Aye » Sr Sep 14, 2016 10:09 am

Ja tudi mene begajo te polžki od kje so se vzeli, na netu nisem našla nič pametnega na temo, se pravi mladičkov malega vrtnega polža. Saj takole na oko res ne zgledajo, kot na sliki od metuljc. Čeprav, če si pozoren se v barvi malo pa le razlikujejo, kot bi nakazovali kakšne barve bodo ko odrasejo. Muha seveda bi lahko prišlli s kakšno sadiko in raznimi menjavami. Kdo ve?

Bolj me zanima kako se jih znebit in jih zdesetkat. Koliko časa rabijo do odraslega polža? Ali tudi take s hišicami jedo žabe in ježi, morda ptiči?

Drugače bo pa kimči hrustal, saj bo težko vse te malčke poiskat v zeljni glavi, pa še okus bodo dodali namesto ostrigine oziroma ribje omake. Laughing

Napisal/-a metuljc » Sr Sep 14, 2016 9:45 am

Muha, pri Dolskem sem imela priliko videti sadike zelja, pa že kar velike, ki so imele spodnjo stran listov povsem prekrito s takimi polži, pa so bili vsi precej enaki. Ni nujno, da povsod vlada taka barvna pestrost med njimi kot je očitno pri tebi.

Napisal/-a muha » Sr Sep 14, 2016 8:22 am

Aye-Aye je napisal/a:




V oči mi je padlo, da so vsi enaki Surprised Surprised . Pri meni jih je opaziti vsa leta, ampak v pestrih barvah, tako, kot na linku, ki ga je dala metuljc. Vsa leta v podobnem številu, ki ni moteče in ne naredijo opazne škode, so bolj malojedni, zato jih ne odstranjujem. Tole tvoje mi pa da misliti, da so morda iz drugega vira. Sumljivo mi je tudi nenavadno uspešno razmnoževanje.

Je možno, da so prišli s katero od novo nabavljenih sadik ?

Napisal/-a metuljc » To Sep 13, 2016 10:50 pm

brbr, mali vrtni polž je slovensko ime za latinsko poimenovanega Cepeaea hortensis, veliki vrtni polž je Helix pomatia. In na fotkah so mladi polžki vrste mali vrtni polž. .Odrasli so tako veliki.
Verjemi, sem preverila, ne govorim na pamet.

Napisal/-a brbr » To Sep 13, 2016 10:20 pm

Čisto navadni vrtni niso, imajo preveč na drobno zvito hišico, pa tudi bolj ploščata je. Mislim tudi, da so to že odrasle živali in ne podmladek. Take imam jaz na njivi - najraje splezajo na travne bilkje, žito. Tudi na česnu so bili, vendar ga niso jedli... Prav tako niso jedli fižola in krompirja. S čim se na njivi hranijo, ne vem._________________naredimo svet lepši

Napisal/-a metuljc » To Sep 13, 2016 8:54 pm

Najverjetneje mladi mali vrtni polži (Cepeaea hortensis).

Napisal/-a aladin » To Sep 13, 2016 8:29 pm

Boljše tole kakor pa rdeči. Jaz jih pustim pri miru in nimam težav z rdečimi.

Na vrh