Filtriranje pitne vode

Napiši odgovor

Potrditvena koda
Vtipkaj kodo, ki jo vidiš na sliki. Vse črke so male, ničle ni.
Smeški
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode je vključena
[img] je vključen
[url] je vključen
Smeški so vključeni

Preglej temo
   

Razširi pogled Preglej temo: Filtriranje pitne vode

Napisal/-a juglans » Po Mar 26, 2018 2:24 pm

Tonček je napisal/a:
Figula: že več kot pol leta je minilo in si filetrirni sistem dobro preizkusila. Ali lahko kaj več napišeš o svojih izkušnjah? Npr. kakšne spremembe si opazila na filtrih, ali se zmanjša pretočnost, je kaj spremenjen okus vode, ali je potrebno kontrolirati iztočeno vodo s kakšnimi indikatorskimi papirčki itd. Vse, kar boš napisala, bo zanimivo za tiste, ki se še odločajo o nakupu.


V bistvu ne more podati mnenja ali izpostaviti kakšne razlike, ker kot je napisala, pije ter nasploh uporablja le še filtrirano vodo.
Po mojem mnenju je v novem "režimu" še prekratek čas, tja po kakšnem letu pa bi bilo zanimivo slišati mnenje, če bi za kakšen dan ali dva prešaltala na nefiltrirano.

Napisal/-a voda » Če Mar 22, 2018 5:16 pm

kakšen je okus navadne pitne vode? saj nima ne okusa ne vonja a je enkratna. seveda je odvisen vir oz od kod priteče, ker prihaja iz več različnih zajetij in vsak obskrbuje točno določeno področje. lpvoda_________________Nekoga moraš imeti rad, pa čeprav trave, reko, drevo ali kamen, nekomu moraš nasloniti roko na ramo, da se lačna, nasiti bližine, nekomu moraš, moraš,...(I. Minatti)

Napisal/-a figula » Če Mar 22, 2018 4:39 pm

Po vrsti: pretočnost se ne zmanjša. Se poveča. Mama že pravi, da je pritisk prevelik in bi želela reducirko Laughing
Ne vem več kakšen je okus "navadne pitne" vode, ker je ne pijem več. Kamor grem, nesem svojo s seboj. Tudi v službo. Ta v kuhinji z dodatnimi filtri je vsekakor najbolj "mehka".

Nisem še preverila količino pretočene vode od montaže filtrov, vsekakor pa bomo, ko se malo otopli, zamenjali vsaj filter za kamen. Imamo očitno tako trdo vodo, da že opažam na umivalniku nabiranje kamna.

Sicer pa imam steklovino "čisto kot solza" in to brez magičnih tabletk z mnogokratnikom delovanja Laughing

Najbolj me je presenetilo to, da se v kopalnici pri točenju vroče vode v banjo ne zarosijo ne stene ne ogledalo Shocked očitno je meglica, ki se oprime, posledica nesnag in kemikalij v vodi ....

In še in še ... recimo srbenje glave, srbenje kože po umivanju .... vse to je odpadlo. Vode ne kontroliram s papirčki. Kaj bi sploh izvedela? samo ph v neki približni vrednosti.
Super sem zadovoljna.

Napisal/-a Tonček » Če Mar 22, 2018 9:23 am

Figula: že več kot pol leta je minilo in si filetrirni sistem dobro preizkusila. Ali lahko kaj več napišeš o svojih izkušnjah? Npr. kakšne spremembe si opazila na filtrih, ali se zmanjša pretočnost, je kaj spremenjen okus vode, ali je potrebno kontrolirati iztočeno vodo s kakšnimi indikatorskimi papirčki itd. Vse, kar boš napisala, bo zanimivo za tiste, ki se še odločajo o nakupu.

Napisal/-a franci » To Jan 23, 2018 11:58 pm

Ne vem ali spada v to temo, ali pač. Za zalivanje rastlin priporočajo deževnico. Kaj pa voda, ki se nabere v posodi razvlažilnika zraka. Najpogosteje se ta uporablja v zimskem času, ko manj zračimo. Občasno se te vode kar nekaj nabere. Tudi v spalnici, kjer izdihujemo. Ali lahko vsebuje elemente, ki so rastlinam škodljivi?

Napisal/-a mrmracka » Sr Sep 27, 2017 1:22 pm

Analizo smo opravili pred nekaj leti in, ker se razmere na našem področju, kar se tiče gnojenja polj, niso nič spremenile, verjamem, da tudi novejša analiza ne bi bila drugačna.
Tako podrobno, kot ti navajaš, ni bilo narejeno. Bi bilo zelo drago. Na Zavodu so mi rekli, da to, kar so analizirali, zadošča. Opravili so osnovno kemično analizo.
Ker reztultatov analize itak nisem razumela (sem laik, kar se tega tiče Embarassed ), sem prosila za dodatno pojasnilo in sem dobila pisni odgovor, ki ga navajam:

''po pregledu analize se voda lahko uporablja za zalivanje .S prekuhavanjem se bakterije uničijo, torej lahko vodo uporabljate za kuhanje.
Če lahko vodo klorirate (količina klora/na kubik vode vam bodo povedali v lekarni), pa vodo lahko uporabljate brez prekuhavanja''.


Kako pa naj vodo v vrtini kloriram? Verjetno bi morala dodajati klor na vsak načrpani rezervoar vode posebej, ali kako? In kako naj vem, da je potem voda v redu? Ne upam tvegati....
Kasneje smo opravili analizo še 2x, v bolj ''domačem'' laboratoriju, ampak jo je napravila oseba, ki te zadeve obvlada in je bil rezultat enak......in, ja, lahko bi nabavila filtrirni sistem, za katerega so mi naredili izračun nekje okrog 1.500€ in mi hkrati povedali, da ni čisto zanesljivo, da bo voda v redu Crying or Very sad.

Res pa je tudi, da je vrtina narejena čisto ob gozdu, kakor je omenila Muha.._________________mrmracka

Napisal/-a figula » To Sep 26, 2017 8:17 pm

Še dobro, mrmracka, da ste dali vodo na testiranje. Kaj vse so pa pogledali?

Ste dobili rezultate kot pri analizi krvi: vrednost določene substance in zraven dovoljeno vrednost? So izmerili vse mikrobiološke, kemijske in fizične substance?
- klor, fluorid, nitrati, sulfati
- kovine svinec, arzenik, aluminij, železo, mangan, baker, ...
- pesticide, herbicide
- mikrobiološka prisotnost bakterije, virusi, plesen ...
- kalnost, trdi delci, ...
- ph
- ......

Napisal/-a mrmracka » To Sep 26, 2017 5:43 pm

figula je napisal/a:

Kaj v takih primerih naredijo z vodo v zbirnih rezervoarjih, da postane zopet "pitna"?



Ne vem in je verjetno boljše, da ne. Me pa zelo mika, da bi dala v analizo vodo, ki nam priteče iz pipe iz mestnega vodovoda. Verjetno je to že kdo izmed gartlčanov naredil._________________mrmracka

Napisal/-a mrmracka » To Sep 26, 2017 5:38 pm

figula je napisal/a:
mrmracka, ali ste mogoče zraven analize dobili kakšno priporočilo kako očistiti vodo, da bi bila za uporabo vsaj za recimo zalivanje?

"Na pamet" bi človek v vaših krajih pričakoval pesticide, herbicide ... gostje v prekmurskih toplicah preveč lulajo v bazene ?


Ja, za zalivanje naj bi bila dobra...in jaz pač zalivam (s pognojeno vodo Rolling Eyes )

Pa prekuhana naj bi bila tudi užitna, pa ne zaupam toliko, da bi jo upala uporabljati. Račkam tekačicam in mucam ne škodi.

In za onesnaženost je kriva gnojevka. Tako so mi rekli na Zavodu.

Figula, gostov v toplicah je pa res dosti, tak da bi znalo biti kaj na tem Very Happy Very Happy Very Happy.
Ampak, toplice so kar precej oddaljene od moje vrtine Very Happy_________________mrmracka

Napisal/-a muha » To Sep 26, 2017 3:21 pm

Ne samo gnojenje njiv. Tudi razpadanje odpadlega materiala v gozdu je lahko vzrok za oporečno pitno vodo, če zajetje napaja bolj površinski tok. Že desetletja nazaj so nam otrokom starejši povedali, katera voda je pitna in po kateri nas bo bolel trebuh. Iz potočkov, ki so pritekli iz gozda, nam niso priporočali piti vode.

Na vrh