Dobrodošli v novem domu Gartlc foruma. Stari gartlc.forum.si ni več vzdrževan, zato smo prenesli vsebino in omogočili nadaljevanje na novem naslovu novi.gartlc.si.

Stari uporabniki pri prvem obisku uporabite možnost Pozabljeno geslo. Na email naslov, ki je bil povezan z vašim imenom v starem forumu, boste prejeli povezavo za uspešen vstop v novo okolje. Pošiljatelj bo gartlc@dergan.net. Na ta naslov se lahko tudi obrnete za prijavo težav. Po potrebi preverite svoj nabiralnik za smeti - vsiljeno pošto. (Gmail včasih prejeto pokaže z zamikom, dajte mu malo časa.)

Zeolit - vulkanski mineral

Napiši odgovor

Potrditvena koda
Vtipkaj kodo, ki jo vidiš na sliki. Vse črke so male, ničle ni.
Smeški
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode je vključena
[img] je vključen
[url] je vključen
Smeški so vključeni

Preglej temo
   

Razširi pogled Preglej temo: Zeolit - vulkanski mineral

Napisal/-a metuljc » Po Apr 09, 2018 3:48 pm

Hm, va katalogu Kalie je (po znižani ceni za kartico ZEOTECH 300 (zeolit) 12,95€/10 kg. Uf, če gre za isto snov, je pot v Žalec takoj poplačana. In je označen kot nov produkt.
Imajo tudi Vulkanski prah, 10 kg/ 6.95 in 20 kg/11,99.

Napisal/-a Tiana » Po Apr 09, 2018 3:16 pm

Jaz sem dala v Montani za 30 kg 7,32€. Bo mogoče kdo napisal kaj več, po koliko je v drugih prodajalnah (so pa tam manjša pakiranja).

Napisal/-a metuljc » Po Apr 09, 2018 2:48 pm

Kaj pa cenovna razlika? Kaj veš o tem, Tiana?

Napisal/-a Tiana » Po Apr 09, 2018 2:00 pm

Ravno danes sem kupovala zeolit v Montani in mi je gospa povedala, da imajo sedaj tudi prodajo zeolita pakiranega po 10 kg v trgovinah Kalia in Tuš. Če koga zanima, se mu sedaj ni potrebno voziti na Savinjsko.

Napisal/-a juglans » Pe Nov 13, 2015 7:18 pm

Parangalus je napisal/a:
Vermikulit, perlit, agrovit, zeolit, bentonit, zeofit, klinoptiloit.... od vseh teh, ki se končajo na -IT, sem v naravi naletel le na stalagnit in stalaktit. In pa OGLJE Confused Laughing


Torej si bil v Postonjski jami. A še zmerej vozi vlakec?

Napisal/-a Parangalus » Pe Nov 13, 2015 5:16 pm

Vermikulit, perlit, agrovit, zeolit, bentonit, zeofit, klinoptiloit.... od vseh teh, ki se končajo na -IT, sem v naravi naletel le na stalagnit in stalaktit. In pa OGLJE Confused Laughing

Napisal/-a Sanjarka Ana » Po Avg 31, 2015 11:21 am

Zanimiva tema. Jo bom spremljala.

Naj povem, da sama občasno zeolit uživam(gre samo za druga nahajališča in pa različno obdelavo na določeno gramaturo). Njegovo uporabo na vrtu bolj slabo poznam. Tako da bom to malo še morala predelati. Mi je pa zanimivo to, da je "baje" na svetu le cca. 7 primernih nahajališč zeolita (drugače jih je seveda več) in da se največkrat na trgu pojavljajo sintetični zeoliti, ki pa baje svojo moč izkazujejo nekoliko drugače kot pa naravni. Drugače pa je njegova uporaba zelo široka. Tudi v cvetličarstvu, pri vodnih vrtovih(mi smo ga ravno dodajali pri nasajanju lokvanjev) in njih nasaditvah, mislim da tudi v pesku za hišne ljubljenčke itd.

Napisal/-a mfranc » Če Avg 20, 2015 12:14 pm

muha je napisal/a:
Pa hecno, tukajle je aluminij napisan med koristnimi elementi, v drugi temi se ga pa bojimo kot hudič križa Confused Rolling Eyes .


Tole sem spregledal ..... Rolling Eyes

Razlika med dobrim in slabim aluminijem naj bi bila:

- v naravi ni čistega aluminija, kovine. Nastopa v raznih kamninah, soleh, večinoma vezan s silicijem. Sploh siliciji so "dobri fantje" Wink

- iz avionov (kemtrejli) nas baje špricajo/štupajo s čistim, elementarnim aluminijem

Kao nevem

LP_________________mfranc

Napisal/-a mfranc » Sr Avg 19, 2015 10:49 pm

Hm, zanimivo in tudi za mene nepoznano Rolling Eyes ; kolikor sem trenutno uspel najti je zeolit = zeofit, hm.
Oziroma: zeofit = aktiviran zeolit klinoptilolit ...

O zeolitu smo tule veliko pisati, če želiš na splošno izboljšati, pozdraviti zemljišče, poišči kameno moko, mešanico bentonit-zeolit.

Lahko pa seveda oba ločeno Wink .

LP_________________mfranc

Napisal/-a ciklama » Sr Avg 19, 2015 9:00 pm

Pred dnevi sem iskala kremenčevo moko oz. pesek, pa so mi ponudili zeofit. Zanima me ali je enako kot zeolit, če ni, v čem je razlika. Prosim za pojasnilo in kako je najboljše uporabljati.

Na vrh