Dobrodošli v novem domu Gartlc foruma. Stari gartlc.forum.si ni več vzdrževan, zato smo prenesli vsebino in omogočili nadaljevanje na novem naslovu novi.gartlc.si.

Stari uporabniki pri prvem obisku uporabite možnost Pozabljeno geslo. Na email naslov, ki je bil povezan z vašim imenom v starem forumu, boste prejeli povezavo za uspešen vstop v novo okolje. Pošiljatelj bo gartlc@dergan.net. Na ta naslov se lahko tudi obrnete za prijavo težav. Po potrebi preverite svoj nabiralnik za smeti - vsiljeno pošto. (Gmail včasih prejeto pokaže z zamikom, dajte mu malo časa.)

Vzgoja solate (motovilca) pod lučjo

Napiši odgovor

Potrditvena koda
Vtipkaj kodo, ki jo vidiš na sliki. Vse črke so male, ničle ni.
Smeški
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode je vključena
[img] je vključen
[url] je vključen
Smeški so vključeni

Preglej temo
   

Razširi pogled Preglej temo: Vzgoja solate (motovilca) pod lučjo

Napisal/-a Oldi » Če Okt 16, 2014 12:53 am

Počasi prihaja čas za začetek gojenja motovilca v zaprtem prostoru. Je tu kdo, ki pozna hidroponsko vzgojo motovilca. Motovilec tudi na prostem rad raste v pesku.

Napisal/-a muha » Pe Mar 21, 2014 1:06 pm

Oldi je napisal/a:
To je pa čudno, ker naj bi najbolje uspeval med 10 in 15°C.
Kako si lahko v južni sobi imela 16°C, imaš termostatsko glavo na radiatorju. Da se ni v času sonca temperatura precej dvignila?


To je okno v rezervni kopalnici, ki ima samo en mini radiatorček pa še ta greje le par ur na dan. Na vseh okenskih policah imam od 15 - 18 °C, ker prostore kurimo do največ 20 °C, na polici je pa še vpliv mraza skozi steklo. Ko je sonce, se seveda nekaj bolj ogreje, a toploto hitro odda naprej v sobo.

Napisal/-a metuljc » Pe Mar 21, 2014 12:45 pm

Glej, Oldi, če bi bile rastline tako zelo ozko omejene glede svetlobe, temperature,.....uspevanja, dvomim, da bi na svetu sploh bile. Očitno pa so in tako res ne gre vsega gledati skozi neke tabele. Življenje je dosti bolj plastično in presenetljivo, kot bi si morda človek mislil.

Napisal/-a Oldi » Pe Mar 21, 2014 12:20 pm

To je pa čudno, ker naj bi najbolje uspeval med 10 in 15°C.
Kako si lahko v južni sobi imela 16°C, imaš termostatsko glavo na radiatorju. Da se ni v času sonca temperatura precej dvignila?
Nazadnje urejal/a Oldi 21 Mar 2014 19:17; skupaj popravljeno 1 krat

Napisal/-a muha » Pe Mar 21, 2014 8:34 am

Zelo počasi. Kalil je, ko sem rastline prenesla na toplo, tamle enkrat oktobra, jedli smo ga pa marca, prej je bil premajhen. Res se pa okoli njega nisem prav nič posebej trudila.

Napisal/-a Oldi » Pe Mar 21, 2014 2:47 am

Se spomniš, kako hitro je rasel, po koliko časa od kalitve ste ga prvič jedli?

Napisal/-a muha » Če Mar 20, 2014 9:21 pm

Okrog 16 °C je na okenski polici. Nobenih teženj k cvetenju ni bilo zaslediti. Zadnjega smo pojedli dva tedna nazaj.

Napisal/-a Oldi » Če Mar 20, 2014 7:19 pm

muha je napisal/a:
Meni se je letos s kompostom zasejal v nekaj lončkih, v katerih prezimujem občutljive rastline. Na južni okenski polici je lepo zrasel, ne da bi se pretegnil. Se pravi, da ga lahko pozimi gojimo tudi na okenskih policah in režemo tako, da se lahko ponovno obrase.

Na kakšni temperaturi pa si ga imela in ali si imela probleme s cvetenjem.

Napisal/-a muha » Če Mar 20, 2014 8:06 am

Oni so že, samo jaz ne Embarassed Embarassed . Kar nisem mogla verjeti, dokler nisem prebrala tegale tvojega zapisa. Res ga je bilo najti največ prav v posevkih rži. Bil je pa bolj droben in z malimi glavicami. Sem se kar namatrala, kadar so mene poslati v nabiranje.

Napisal/-a metuljc » Če Mar 20, 2014 7:05 am

Pa ste pomislili, da je morda pa avtohton? Mala flora Slovenije navaja 5 vrst za Slovenijo, niti ena nima oznake, da ni avtohtona. Vem, da je bila vsaj ena vrsta včasih običajen žitni pelevl. Morda je skupaj z žitom prišel v naše kraje, tako, kot m nogi drugi žitni pleveli, pred tisoči let.

Na vrh