Spodaj pod lončkom je videti samosevec moje lanske, dvoje semen je nekako preživelo zimo na prostem. Oblika listov in vonj sta enaka, torej figula, je tvoja taprava! .
En lonček bom letošnjo zimo prezimila na toplem, drugega v zemlji in upam, da ne bom ostala brez nje. Pa še semen nisem posejala vseh .
Sem vesela . Čaj je res odličen ! se mete kar skrijejo pred njo (boj je mogoče izenačen edino s korejsko).
Me zanima tvoj poskus prezimovanja na toplem. Nepete sicer še nisem poskušala obdržat, poskusi z drugimi zelišči in začimbnicami so se končali bolj komsi/komsa
Ne vem ali razumem pravilno okoli dileme prezimljanja m. nepete. V glavnem zelo dobro prezimi na prostem, mora pa biti dobro vraščena. Sicer se zgodi, da kakšna korenina tudi ne odžene, a po večini ni težav. Seveda v okviru njene načelne življenske dobe, ki ni ne vem kako dolga. Recimo največ do tri, štiri leta, potem pa stoji "svet na mladih".
Se mi pa zdi (precej subjektivno mnenje) da je čaj najboljši od starejše rastline, ki je tudi nasploh zelo prijetnega okusa.
juglans: moja je bila lepo vraščena dvoletnica pa zime ni preživela. Enako ne pri znanki, od katere sem jo dobila, enako ne pri doli .... Ne vem, kaj jo je huje zdelalo: suša ali mraz.
figula: lonček bom pred mrazom dala v podzemni "kevder" za ozimnico. Vlage bo tam dovolj, nevarnost je edinole, da zgnije ali splesni. Sem že preizkušala z ognjeno deteljico in je lepo preživela.
figula: lonček bom pred mrazom dala v podzemni "kevder" za ozimnico.
To je pravo !! (sem imela željo, da najin rastlinjak tudi malo vkopljemo ... ni bilo mogoče zaradi množice nekih kablov in cevi, ki so očitno kar povsod po parceli )