Paradižnik 2026

Odgovori
Uporabniški avatar
Plamenka
Prispevkov: 10738
Pridružen: Pe Maj 31, 2013 2:00 am
Kraj: Ljubljana

Re: Paradižnik 2026

Odgovor Napisal/-a Plamenka »

Bravo za prvega velikega!
Sezonski se pri meni še ne barvajo, predsezonske pa že dolgo jemo. Prejšnja leta so bili sredi aprila. Letos pa sem jih sejala dva tedna kasneje in niso bili nič pod umetno svetlobo, zato so bili kasneje, v začetku maja. Tri sadike so, vsakih nekaj dni nekaj naberem.
brbr
Prispevkov: 9027
Pridružen: Če Jun 06, 2013 2:00 am

Re: Paradižnik 2026

Odgovor Napisal/-a brbr »

Platar, pokon in dober tek.
Tudi mi se zaenkrat sladkamo samo s "predsezonskimi". Na vrtu cvetijo, nekateri pa imajo tudi plodove, katerim pa manjka še lep čas do zrelosti.
Uporabniški avatar
Lpmami
Prispevkov: 9958
Pridružen: Sr Jul 17, 2013 2:00 am
Kraj: Povlje (pod Storžičem), 620 mnm
Kontakt:

Re: Paradižnik 2026

Odgovor Napisal/-a Lpmami »

Najbolj "napreden" je pri meni Maglia Rosa. Imam dva grmička, ki košato rasteta, med listjem se pa že kažejo značilni plodovi, ki mi delajo skomine. A od svetlo zelene do roza-rdeče je še kar nekaj dni :)
Beki
Prispevkov: 274
Pridružen: Če Jul 08, 2021 2:00 am

Re: Paradižnik 2026

Odgovor Napisal/-a Beki »

Kljub začetnim spodrsljajem tudi pri nas kar dobro kaže (zasluge grejo Muhi, ker mi je podarila par sadik, ki so bile že zelo napredne), so pa tudi tiste, ki sem jih vzgojila sama zdaj v kar dobrem stanju. Vsak dan, ali pa vsaj vsak drug dan naberemo pest whippersnapperjev, njami. Na ostale še čakamo. Phantasia (kao odporna na plesen) se mi zdi da počasi malo spreminja barvo.

Slika

Slika
Odgovori