Bravo za prvega velikega!
Sezonski se pri meni še ne barvajo, predsezonske pa že dolgo jemo. Prejšnja leta so bili sredi aprila. Letos pa sem jih sejala dva tedna kasneje in niso bili nič pod umetno svetlobo, zato so bili kasneje, v začetku maja. Tri sadike so, vsakih nekaj dni nekaj naberem.
Paradižnik 2026
- Plamenka
- Prispevkov: 10738
- Pridružen: Pe Maj 31, 2013 2:00 am
- Kraj: Ljubljana
-
brbr
- Prispevkov: 9027
- Pridružen: Če Jun 06, 2013 2:00 am
Re: Paradižnik 2026
Platar, pokon in dober tek.
Tudi mi se zaenkrat sladkamo samo s "predsezonskimi". Na vrtu cvetijo, nekateri pa imajo tudi plodove, katerim pa manjka še lep čas do zrelosti.
Tudi mi se zaenkrat sladkamo samo s "predsezonskimi". Na vrtu cvetijo, nekateri pa imajo tudi plodove, katerim pa manjka še lep čas do zrelosti.
- Lpmami
- Prispevkov: 9958
- Pridružen: Sr Jul 17, 2013 2:00 am
- Kraj: Povlje (pod Storžičem), 620 mnm
- Kontakt:
Re: Paradižnik 2026
Najbolj "napreden" je pri meni Maglia Rosa. Imam dva grmička, ki košato rasteta, med listjem se pa že kažejo značilni plodovi, ki mi delajo skomine. A od svetlo zelene do roza-rdeče je še kar nekaj dni 
-
Beki
- Prispevkov: 274
- Pridružen: Če Jul 08, 2021 2:00 am
Re: Paradižnik 2026
Kljub začetnim spodrsljajem tudi pri nas kar dobro kaže (zasluge grejo Muhi, ker mi je podarila par sadik, ki so bile že zelo napredne), so pa tudi tiste, ki sem jih vzgojila sama zdaj v kar dobrem stanju. Vsak dan, ali pa vsaj vsak drug dan naberemo pest whippersnapperjev, njami. Na ostale še čakamo. Phantasia (kao odporna na plesen) se mi zdi da počasi malo spreminja barvo.



