Žlahtnjenje vrtnic in sejanci

Odgovori
Poezija
Prispevkov: 1231
Pridružen: Po Jun 03, 2013 2:00 am

Re: Žlahtnjenje vrtnic in sejanci

Odgovor Napisal/-a Poezija »

Ja, letos je zelo težko. Najprej zelo hladno obdobje, nato nimaš časa sam, sedaj vročina, ki prašnike izsuši. Sicer, če si dovolj zgoden in trmast, bi moralo uspeti, a je res težko, pa tudi neurja je treba slediti.

Obdobje, ko še vedno cvetijo vrtnice, žal pa je njihova podoba zelo uboga, presušeni cvetni listi. In ne, ne bo prepozno, ker kot je napoved, bo letos vreme še naklonjeno za preizkušanja, saj naj bi vreme dovolilo, da se bodo šipki uspeli razviti mogoče celo vključno do konca oktobra, vsaj na Primorskem.
Odgovori