Dobrodošli v novem domu Gartlc foruma. Stari gartlc.forum.si ni več vzdrževan, zato smo prenesli vsebino in omogočili nadaljevanje na novem naslovu novi.gartlc.si.
Stari uporabniki pri prvem obisku uporabite možnost Pozabljeno geslo. Na email naslov, ki je bil povezan z vašim imenom v starem forumu, boste prejeli povezavo za uspešen vstop v novo okolje. Pošiljatelj bo gartlc@dergan.net. Na ta naslov se lahko tudi obrnete za prijavo težav. Po potrebi preverite svoj nabiralnik za smeti - vsiljeno pošto. (Gmail včasih prejeto pokaže z zamikom, dajte mu malo časa.)
Ja, saj. Smo jamrali, da ni nobene poštene zmrzali, ki bi pomorila neželene žuželke. Samo mraz pozimi jim večinoma ne pride do živega, se pravi čas poskrijejo na varno. Pa nas je narava v tem pogledu uslišala, a ne gre brez kolateralne škode. Lahko se tolažimo, da je kljub vsemu najbolj ekološko.
Pri vseh vaših poročanjih o pozebi sem šla bolj natančno pogledat mojo borovničko na balkonu. Prej sem opazila le, da listi brstijo, zdaj sem videla tudi neke cvetne nastavke. Na, zdaj me bo pa še to skrbelo _________________Barvit pozdrav, Ladka s Povelj, Bahnkova Zelenjava, rastline za barvanje, sadje
Jaz sem svojim že dal prvo dozo amonsulfata. Tiste, ki so ostale zunaj ob prvem mrazu so čisto zastale v rasti, tiste pa, ki sem jih imel v garaži, pa so se ustavile po zadnjih mrzlih dnevih.
Kakšne večje škode ni videti, čeprav je bil minimu -5,6 st. C.
Čmrlji že željno pričakujejo odpiranje cvetov... se mi zdi, da so se sibirk že naveličali..
Hvala ck za te informacije. Bom prakticiral letos zakisavanje s citronsko kislino.
Za zanimivost (v prejšnjih letih sem že enkrat omenil tukaj), moj bratranec zakisuje svojo borovnico vsako leto kar z zakisanim štokom od jabolk potem, ko odcedijo jabolčni kis. Posajena je bila že nekje 10-15 let nazaj kar v navadno zemljo (ni vedel takrat, da se jo mora sadit v šoto) in očitno štok od jabolčnega kisa dobro zakisuje, ker mu borovnica v vseh teh letih ni "crknila" in mu vsako leto obrodi.
Tako da se očitno da prišparat na šoti, samo štok od jabolčnega kisa moraš imeti.
Kar se tiče Agrolitovega gnojila. Škoda ker ne vsebuje še žvepla. Dobro glede tega pa je, da ga lahko posuješ kjer hočeš po koreninskem sistemu, ker ne zažge korenin. Delovanje tega gnojila sem najbolje videl na enem starejšem Bluecropu, ki mu je v jami zastajalo preveč vode. Lani spomladi sem ga izkopal iz zemlje, mu obtrgal večino korenin, ker so bile nagnite in ga obrezal. Ostali sta dve daljši mlajši zeleni veji. Presadil sem ga v plastičen 40L lonec. Veji sta se potem za nekaj časa obarvali rumeno kar kolikor vem ni dober znak. Dodal sem mu to Agrolitovo gnojilo 3x kot bi AS in Bluecrop si je opomogel, veje so se spet obarvale zeleno. Koreninski sistem se je obnovil in do jeseni pognal 4 nove veje v višino, ki so zdravo zeleno rdeče in letos dobro izgleda. Tako da sem zadovoljen s tem gnojilom.Nazadnje urejal/a Boštjan 20 Apr 2021 22:28; skupaj popravljeno 1 krat
Pri hiši ravno žagamo drva (bukev, gaber) in imamo precej žagovine ter drobnega lubja listavcev. Lahko to uporabim za zastirko za 6 borovnic ali je problem, ker les ni kisel? Lahko to mogoče uravnam tako, da dodam nekaj več AS? Imam 5 let stare borovnice in sem jim ravno dal prvi obrok AS = 6 dag, ker ne bi rad pretiraval z gnojenjem.
Substrat borovnic je drugače 1/3 šota + 1/3 gozdna zemlja izpod iglavcev + 1/3 smrekova žagovina.
Pozdravljeni, ker se amosulfat v glavnem uporablja za ameriške borovnice, me zanima ali bi bilo dobro, če bi z njim pognojil tudi kivi, aronijo in ribez?