Dobrodošli v novem domu Gartlc foruma. Stari gartlc.forum.si ni več vzdrževan, zato smo prenesli vsebino in omogočili nadaljevanje na novem naslovu novi.gartlc.si.

Stari uporabniki pri prvem obisku uporabite možnost Pozabljeno geslo. Na email naslov, ki je bil povezan z vašim imenom v starem forumu, boste prejeli povezavo za uspešen vstop v novo okolje. Pošiljatelj bo gartlc@dergan.net. Na ta naslov se lahko tudi obrnete za prijavo težav. Po potrebi preverite svoj nabiralnik za smeti - vsiljeno pošto. (Gmail včasih prejeto pokaže z zamikom, dajte mu malo časa.)

Protifert LMW

crtj-admin
Site Admin
Prispevkov: 5392
Pridružen: So Okt 26, 2024 7:06 pm

Protifert LMW

Odgovor Napisal/-a crtj-admin »

(Prenos iz arhiva)
paprika
Prispevkov: 460
Pridružen: To Jul 09, 2013 2:00 am

Odgovor Napisal/-a paprika »

Tekoče, organsko in mineralno gnojilo na osnovi aminokislin - BIOSTIMULANT

Učinkovina: suha snov 56 ut.%, 7,4 ut.% skupnega dušika, od tega 7 ut.% (19 aminokislin) v organski obliki in 0,4 ut.% v amonijski obliki in organski ogljik (C) 20,5 ut.%

Formulacija: raztopina

Reakcija (pH):

Opozorila: je kompatibilen z večino sredstev za varstvo rastlin, vendar se pred uporabo kombinacij priporoča narediti test. Ni priporočljivo mešanje s pripravki na osnovi močljivega žvepla pri izredno visokih temperaturah, s pripravki na osnovi dinokapa (Karathane EC in Sabithane) ter s pripravki na osnovi bakra, saj je ta kombinacija za večino kulturnih rastlin fitotoksična, razen za oljke, žita in čebulo



Embalaža: 30 ml, 200 ml, 1 L, 5 L, 20 L

FOLIARNA UPORABA

Jablane in hruške: v mladih nasadih ga uporabljamo za boljšo izgradnjo ogrodja drevesa v dozi 300 ml/100 L vode, pred cvetenjem za uravnavanje in stimulacijo brstenja ter diferenciacijo v dozi 250 ml/100 L vode, v času odpadanja cvetnih listov za boljše zavezanje plodov v dozi 300 ml/100 L vode, v času debelitve plodov za povečanje premera. Priporoča se mešanje s foliarnimi gnojili, ki vsebujejo fosfor in kalij, npr. FOLIPLUS, v dozi 300 ml/100 L vode, za preprečevanje kloroz v kombinaciji, npr. s FOLIFER-jem v dozi 350-400 ml/100 L vode, pa tudi uporaba samega Protiferta izboljša sprejem železa iz tal. V primeru stresnih situacij, kot so nizke temperature spomladi (slane) v času pred in med cvetenjem, visoke temperature, suša in moča, v dozi 300-400 ml/100 L vode, v primeru poškodb od toče, škropimo v kombinaciji s fungicidi iz skupine ftalimidov (Merpan, Folpan) ali TMTD (Thiram), saj reaktivira poškodovane celice.

V koščičarjih: velja enako kot za jablane in hruške, le da so doze nižje za 100 ml.

Na vinski trti ga uporabljamo za boljšo oplodnjo in manjši osip in s tem tudi višji in kvalitetnejši pridelek (višje vsebnosti sladkorja), opravljamo tri osnovna škropljenja, v dozi 250-300 ml/100 L vode in sicer prvič v času cvetenja v kombinaciji s foliarnimi gnojili na osnovi bora, kot je npr. Folibor L, drugič, ko jagode dosežejo velikost graha in tretjič, ko se jagode pričnejo barvati oz. mehčati. V tem času je priporočljivo uporabljati tudi gnojila, ki vsebujejo fosfor in kalij, npr. FOLIPLUS.Tretiramo lahko tudi ob vsakem škropljenju s sredstvi za varstvo rastlin, vendar se je potrebno izogibati kombinacijam z bakrenimi pripravki, pripravki, ki vsebujejo dinokap (Karathane EC in Sabithane) in močljivimi žvepli pri visokih temperaturah. Izogibati se moramo tudi škropljenja s Protifertom vsaj 4-5 dni po škropljenju z bakrenimi pripravki. V primeru poškodb od toče škropimo v kombinaciji s fungicidi iz skupine ftalimidov (Merpan, Folpan) ali TMTD (Thiram), saj reaktivira poškodovane celice, v dozi 250-300 ml/100 L vode. Kombinacija s specifičnimi botriticidi, s katerimi škropimo samo v območju grozdja, izboljša njihovo delovanje. Doza 250-300 ml/100 L vode za preprečevanje kloroz v kombinaciji npr. s FOLIFER-jem, pa tudi uporaba samega Protiferta izboljša sprejem železa iz tal. Doza 350-400 ml/100 L vode.

V jagodah: s škropljenjem pričnemo ob pojavu prvih cvetnih brstov in tretiramo vsakih 14 dni do trgatve. Protifert pospeši dozorevanje, poveča se kvaliteta in premer plodov. Za daljši čas rodnosti nadaljujemo s tretiranjem še po prvem obiranju. Uporabljamo ga skupaj s sredstvi za varstvo rastlin in foliarnimi gnojili. Tudi škropljenje v času presajanja poveča pridelek. Protifert uporabljamo v dozi 300-500 ml/100 L vode.

Čebula in česen: škropimo vsakih 20 dni, dobro omočimo. Poveča se premer čebulic, njihova obstojnost in čas skladiščenja. Možna je tudi kombinacija z bakrenimi pripravki, katerih doza se zmanjša za minimalno 25%. Pri česnu se pred sajenjem
priporoča namakati čebulice za 4-8 ur v raztopini PROTIFERTa LMW. Doza 300 ml/100 L vode.

Paradižnik, paprika, jajčevci: škropimo v času cvetenja, zavezanja plodov in ob spreminjanju barve plodov. Priporočljivo ga je kombinirati s foliarnimi gnojili, ki vsebujejo cink (Zn), npr. PROZINC, saj zmanjša virusni efekt, če škropimo preventivno.

Krompir: za izboljšanje količine in kvalitete pridelka škropimo v kombinaciji s fungicidi in insekticidi najmanj trikrat v dozi 3 L/ha in to prvič, ko krompir doseže višino 15 cm, drugič, ob pričetku debelitve gomoljev (velikost lešnika) in tretjič, 14 dni po drugem tretiranju.

Sladkorna pesa: škropimo tri do štirikrat v kombinaciji z drugimi sredstvi za varstvo rastlin. Lahko zamenja mineralna olja. Prepreči šok, ki ga povzročajo herbicidi za tretiranje po vzniku, suša in toča. Protifert uporabljamo v dozi 3-5 L/ha.

V zelju, ohrovtu, cvetači, itd.: izboljša se prijem sadik po presaditvi. Pospeši dozorevanje in kvaliteto pridelka. Obnavlja rast tudi v neugodnih klimatskih razmerah, npr. vročina, suša, moča. Škropimo najmanj trikrat v dozi 300-400 ml/100 L vode, prvič po presaditvi, nato dva do tri škropljenja v 2-3 tedenskih presledkih.

V solati: škropimo pred presajanjem dva do trikrat v kratkem času. Po presaditvi škropimo vsakih dvajset dni. Pomladi in jeseni poveča rast in razvoj, pospeši dozorevanje. Protifert uporabljamo v dozi 200-250 ml/100 L vode.

V korenju, peteršilju: škropimo trikrat v 2-3 tedenskih presledkih v dozi 300-400 ml/100 L vode, pričnemo, ko koren doseže debelino svinčnika ali ko je listje primerne velikosti za tretiranje. Po aplikaciji s herbicidi po vzniku pomaga premostiti šok in zmanjša negativni vpliv herbicidov na posevek.

V okrasnih rastlinah in cvetlicah: podaljša čas cvetenja, poveča kvaliteto in količino cvetov. Protifert uporabljamo v dozi 150-300 ml/100 L vode.


FERTIRIGACIJA

Trajni nasadi - sadovnjaki, vinogradi

Drevesa in trse v polni rodnosti prehranjujemo od začetka vegetacije do začetka zorenja v dozi 20-30 ml/drevo oz. trs letno. V času izoblikovanja habitusa so priporočljive pogostejše aplikacije v dozi 10-15 ml/drevo oz. trs letno. Mlada drevesa/trse namakamo v dozi 5-10 ml/drevo oz. trs. Če namakamo po celi površini moramo dozo povečati za 15%. Tretiramo skupaj z drugimi gnojili, ki vsebujejo mikroelemente in NPK.

POSEBNE APLIKACIJE V stresnih situacijah zaradi zmrzali, visokih temperatur, suše, moče in toče ali celo uporabe napačnega sredstva ali doze le tega, škropimo najkasneje v roku 24-48 ur od dogodka. Tretiramo 1-2 krat v 7 dnevnem intervalu v dozi 400-500 ml/100 L vode, ali 250-300 ml/100 L vode v primeru trajnih nasadov, okrasnih in cvetočih kultur. V primeru rastlin, okuženih z virusom: drevesa : 7 škropljenj vsakih 10-12 dni v dozi 500 ml/100 L vode; okrasne in cvetoče rastline škropimo preventivno v dozi 200-300 ml/100 L vode. V kombinaciji s herbicidi po vzniku za uporabo v poljedelstvu in trajnih nasadih v dozi 3-5 L/ha. V primeru pojava nematod v poljedelstvu in v jagodah tretiramo v normalnih dozah, s foliarno aplikacijo ali z namakanjem.

Prispevek iz Karsia.si
ferdo36
Prispevkov: 1228
Pridružen: To Jun 04, 2013 2:00 am

Odgovor Napisal/-a ferdo36 »

Podobni izdelki drugih firm so: Vita, Drin,Agrofita itd.Vsi ti izdelki delujejo protistresno,so naravni in brez karence ter nestrupeni!_________________Narava vse povrne!
Trocki
Prispevkov: 460
Pridružen: Če Maj 08, 2014 2:00 am

Odgovor Napisal/-a Trocki »

Iščem omenjeno škropivo, pa ga nikjer ne najdem v naših koncih.
Ima mogoče kdo kakšen info kje na relaciji PO-LJ se ga bi dalo dobit?
Uporabniški avatar
muha
Site Admin
Prispevkov: 17337
Pridružen: Ne Okt 27, 2024 7:08 pm
Kraj: Medvode okolica

Odgovor Napisal/-a muha »

Kaj pa, če bi ga naročil kar direktno pri http://www.karsia.si/prodajni-program.html#s=n|p=4 . Če plačaš vnaprej, so tudi poštrni stroški minimalni.
Trocki
Prispevkov: 460
Pridružen: Če Maj 08, 2014 2:00 am

Odgovor Napisal/-a Trocki »

Pod artiklom piše: "Izdelek ni na voljo v spletni prodaji."

http://www.karsia.si/protifert-lmw

Najbolje da jim pošljem mail verjetno. Embarassed
Uporabniški avatar
muha
Site Admin
Prispevkov: 17337
Pridružen: Ne Okt 27, 2024 7:08 pm
Kraj: Medvode okolica

Odgovor Napisal/-a muha »

Viš, tako daleč nisem listala Embarassed .
Lahko ti pa seveda povedo, kam na tvoje področje ga dobavljajo. Če me spomin ne vara, so člani pisali, da so ga kupovali v Kalii. Imela ga je tudi naša KZ.
paprika
Prispevkov: 460
Pridružen: To Jul 09, 2013 2:00 am

Odgovor Napisal/-a paprika »

Agrokom ima malega in velikega vedno:)
Uporabniški avatar
muha
Site Admin
Prispevkov: 17337
Pridružen: Ne Okt 27, 2024 7:08 pm
Kraj: Medvode okolica

Odgovor Napisal/-a muha »

paprika je napisal/a:
skupaj z drugimi gnojili, ki vsebujejo mikroelemente in NPK.

POSEBNE APLIKACIJE V stresnih situacijah zaradi zmrzali, visokih temperatur, suše, moče in toče ali celo uporabe napačnega sredstva ali doze le tega, škropimo najkasneje v roku 24-48 ur od dogodka. Tretiramo 1-2 krat v 7 dnevnem intervalu v dozi 400-500 ml/100 L vode, ali 250-300 ml/100 L vode v primeru trajnih nasadov, okrasnih in cvetočih kultur. V primeru rastlin, okuženih z virusom: drevesa : 7 škropljenj vsakih 10-12 dni v dozi 500 ml/100 L vode; okrasne in cvetoče rastline škropimo preventivno v dozi 200-300 ml/100 L vode. V kombinaciji s herbicidi po vzniku za uporabo v poljedelstvu in trajnih nasadih v dozi 3-5 L/ha. V primeru pojava nematod v poljedelstvu in v jagodah tretiramo v normalnih dozah, s foliarno aplikacijo ali z namakanjem.

Prispevek iz Karsia.si


Samo spomnim, škoditi ne more.
Uporabniški avatar
crtj
Site Admin
Prispevkov: 5421
Pridružen: Pe Jun 14, 2013 2:00 am
Kraj: Prekmurje

Odgovor Napisal/-a crtj »

Kaj vam bolj deluje, protifert lmw ali regenerin?

Morda kaksne tezave pri mesanju z labicuprom? (sodec po besedilu na vseh treh ne bi smelo biti)
Odgovori