Fižol

Odgovori
Uporabniški avatar
Lpmami
Prispevkov: 9954
Pridružen: Sr Jul 17, 2013 2:00 am
Kraj: Povlje (pod Storžičem), 620 mnm
Kontakt:

Re: Fižol

Odgovor Napisal/-a Lpmami »

Prvi nizki fižol, ki sem ga posadila, še ni vzklil. Moram malo prebrskati tam okrog, da ni v moči in mrazu preteklega tedna seme zgnilo.
GrGr
Prispevkov: 1052
Pridružen: To Maj 18, 2021 2:00 am
Kraj: Občina D.Toplice

Re: Fižol

Odgovor Napisal/-a GrGr »

Prvo rundo nizkega dam vedno v toplo gredo. Prav lep je tam, visok sicer šele 10 cm. Vreme ga pokritega ne moti prav nič. Druga runda gre v zemljo v sredo, že čez mesec pa skoraj ne bo razlike med njima...
cinija
Prispevkov: 3168
Pridružen: Ne Feb 23, 2014 1:00 am

Re: Fižol

Odgovor Napisal/-a cinija »

https://ibb.co/WW5zGq54
Prvi fizoleki letos
Uporabniški avatar
muha
Site Admin
Prispevkov: 19365
Pridružen: Ne Okt 27, 2024 7:08 pm
Kraj: Medvode okolica

Re: Fižol

Odgovor Napisal/-a muha »

Dober tek!
Mi jih bomo še kar čakali. Par tednov gotovo, sploh, če vračunam prihajajoči vročinski val.
Uporabniški avatar
Melona
Prispevkov: 5052
Pridružen: Pe Mar 28, 2014 1:00 am
Kraj: Litija

Re: Fižol

Odgovor Napisal/-a Melona »

Pri meni stročji niti cveti še ne.
brbr
Prispevkov: 9024
Pridružen: Če Jun 06, 2013 2:00 am

Re: Fižol

Odgovor Napisal/-a brbr »

Tudi moj šele začenja cveteti. Ampak bi raje videla, da bi še malo počakal. Lani je bil v taki vročini v polnem cvetju, a strokov ni bilo praktično nič.
živa
Prispevkov: 3130
Pridružen: Po Jun 10, 2013 2:00 am
Kraj: Žiri-NM

Re: Fižol

Odgovor Napisal/-a živa »

Jaz sem ga pa zasenčila, sicer samo eno plast senčilne mreže, ampak bolje kot nič.
Beki
Prispevkov: 273
Pridružen: Če Jul 08, 2021 2:00 am

Re: Fižol

Odgovor Napisal/-a Beki »

Moji so komaj dobro vzklili. Pozna sem, ni kaj, je bila stiska s prostorom, tako da sem ustanovila novo gredico. Do naslednjega leta imam prepoved delanja novih gredic :)
Uporabniški avatar
muha
Site Admin
Prispevkov: 19365
Pridružen: Ne Okt 27, 2024 7:08 pm
Kraj: Medvode okolica

Re: Fižol

Odgovor Napisal/-a muha »

Beki: prepovedi so zato, da jih kršimo! 8-) ;) :lol:

Moj (tvoj) nizek je tudi še mali, daleč od cvetenja.
Odgovori