Ga hvalite 300 na urocrtj napisal/-a: ↑So Jun 20, 2026 9:12 pm Zelo dobra izkušnja z Illinois everbearing.
Zdaj je to že kar solidno drevo (recimo 4 x 4 x 4 m), raste povešavo, vendar ne tako zelo kot japonska gorska murva (m. bombycis), plodovi so solidno veliki (3-4 cm), okus v polni zrelosti zelo dober, malo pred tem pa sladko-kisel kot pri gorski, vendar nikoli "nikakršen" kot pri beli.
Načeloma je to križanec med rdečo in belo murvo.
Me pa preseneča da o Gerardi Dwarf ni praktično nobene informacije
Je tako zanič, problematičen? Nam je okus zelo "dopadljiv". Malo sem pobrskal po spletu, sedaj so tam slike s kar nekaj večjimi drevesi, vendar me dimenzije do treh metrov ne bi motile. Našel je mesto ob ribniku, kjer je v funkciji senčenja ribnika, tam so bile vedno visoke grmovnice ali
nižja drevesa.
Vendar je trenutno miniaturni dwarf, posledično pa je v ribniku ogromno zelenih alg.